21 dni spędziła w Irlandii grupa 8 uczniów klasy III MT w ramach projektu Erasmus+ pod nazwą: Europejskie doświadczenia szansą na lokalnym rynku pracy. Projekt jest skierowany do uczniów klas trzecich odbywających w ramach programu nauczania miesięczną praktykę zawodową.

 

Celem projektu jest zdobycie doświadczeń związanych z pracą zawodową, podniesienie kompetencji zawodowych i językowych.
Uczniowie już pierwszego dnia po przyjeździe mieli okazję poznać uroki „zielonej wyspy”. Your International Training - firma, która pomogła nam zrealizować projekt - zaplanowała na ten dzień wyjazd do parku narodowego w Killarney. Następnego dnia rozpoczął się kurs języka angielskiego i projektowania w programie AutoCad. Po zakończeniu tych zajęć uczniowie zostali przydzieleni do poszczególnych firm, gdzie przez kolejne dni zdobywali doświadczenie, porównywali rozwiązania i metody pracy stosowane w Polsce i firmach irlandzkich.

mallow4

Pobyt w Mallow był doskonałą okazją do poznania życia w Irlandii. - Uczniowie byli zakwaterowani w rodzinach irlandzkich, mieli możliwość poznania „od środka” kultury, zwyczajów, kuchni. Nie można zapomnieć też o kompetencjach językowych - pobyt w Irlandii wymagał przełamania strachu przed użyciem języka angielskiego w codziennych czynnościach i pracy - podsumowuje pobyt koordynator Mirosław Michalewski.

Poza wspomnianym Killarney uczniowie zwiedzili także Dublin i Cork. Ciekawym doświadczenim była lekcja tradycyjnego tańca irlandzkiego oraz wieczór z muzyką irlandzką w irlandzkim pubie. Po 3 tygodniach pełni wrażeń, nowych doświadczeń i znajomości wrócili do kraju. Poza certyfikatami potwierdzającymi odbycie praktyk i kursu otrzymają oni uznawany w całej Europie Europass Mobilność.

Pełna galeria zdjęć znajduje się na naszym profilu Facebook'owym. Zapraszamy.

mallow7

mallow